Správci rezidence odolali i manželce premiéra

Manželka britského premiéra Cherie Blairová je opět středem pozornosti médií - tentokrát v souvislosti se zákazem natáčení televizních záběrů dokumentárního filmu ve venkovském sídle premiéra Chequers.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cherie a Tony Blairovi | Zdroj: ČTK

Koncem října byla manželka premiéra pod palbou kritiky kvůli svému přednáškovému turné v Austrálii, během něhož vydělala značné sumy a opoziční konzervativci ji obvinili ze snižování úřadu premiéra. Nyní vyšlo najevo, že Cherie Blairové bylo zakázáno přivést televizní štáb do venkovského sídla premiéra v Chequers pro natáčení záběrů televize Channel 4.

Paní Blairová tam chtěla vystoupit v jedné části pořadu, jehož titul zní Provdaná za premiéra. Ale správci tohoto zámku ze 16.století odmítli porušit tradici a žádost o natáčení zamítli. Mezitím někteří kritici nadále kladou otázky, zda paní Blairová nevyužívá svého postavení manželky premiéra k prosazování svých komerčních zájmů.

Ačkoli televize Channel 4 oznámila, že paní Blairová bude svůj honorář ve výši 2O tisíc liber věnovat na dobročinné účely, úřadovna premiéra odmítla uvést, zda Cherie Blairová bude věnovat na dobročinné účely také honorář ze své knihy Akvarium pro zlaté rybky, která byla inspirací pro dotyčný televizní dokument. Před časem vyšla tato kniha vázaná a v září se na trhu objevilo brožované vydání.

Televizní film Provdaná za premiéra byl natáčen během letních měsíců. Snaha dostat kamery do zámku v Chequers však nevyšla. Vedoucí redakce historických programů Channel 4 Hamish Mykura řekl v rozhovoru pro list Daily Mail: "Cherie měla velký zájem přivést nás do Chequers, ale staří správci jí to nedovolili. Nepomohla ani skutečnost, že mezi správci jsou někteří političtí spojenci Tonyho Blaira jako baronka Amosová."

Šéf nezávislé produkční firmy to vysvětlil takto: "Zatímco Downing Street je ve veřejném vlastnictví, majitelem zámku Chequers je soukromý trast a jeho správci si nepřejí aby tam bylo cokoli filmováno. Takže tam nepustili ani štáb Channel Four."

Úřadovna premiéra odmítla uvést podrobnosti o případné úloze paní Blairové ve vyjednávání mezi tvůrci televizního programu a správci zámku v Chequers.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme