Slovensko končí s používáním ruské vakcíny proti covidu Sputnik V. Zájem o ni byl malý

Slovensko v úterý ukončí očkování proti covidu-19 ruskou vakcínou Sputnik V. Termín už dříve stanovilo ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s vypršením doby použitelnosti druhých dávek zmíněného preparátu, které země dovezla.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dodávka ruské vakcíny Sputnik V | Zdroj: Fotobanka Profimedia

O ruskou vakcínu byl mezi Slováky malý zájem, byť v březnu tehdejší premiér Igor Matovič tvrdil, že právě Sputnik V může v zemi výrazněji zvýšit podíl očkovaných proti covidu-19.

Slovensko prodalo Rusku zpět většinu z dodaných vakcín Sputnik V

Číst článek

Bratislava nakonec čtyři pětiny z dodávky 200 000 dávek Sputniku V, který dosud nebyl schválen Evropskou lékovou agenturou (EMA), prodala zpět Moskvě.

Okolnosti dovozu zmíněné ruské vakcíny prohloubily na Slovensku vládní krizi, která vyústila ve změnu premiéra i ministra zdravotnictví. Šéf nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Matovič je v nynějším kabinetu premiéra Eduarda Hegera ministrem financí.

Pětimilionové Slovensko v očkování proti covidu-19 výrazněji zaostává za průměrem Evropské unie. Zvýšit zájem obyvatel o očkování podle dostupných informací zatím výrazněji nepomohla ani loterie o finanční ceny, kterou prosadil Matovič už jako ministr financí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme