Srážka autobusu s nákladním vozem si v Rusku vyžádala 14 životů, dalších 15 lidí se zranilo

Nehoda autobusu v ruském Tatarstánu poblíž města Zainsk si v noci na neděli vyžádala 14 mrtvých. Dalších 15 osob se zranilo. Podle úřadů autobus narazil do nákladního vozidla, převrátil se a začal hořet.

Tatarstán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda autobusu v Tatarstánu | Zdroj: ČTK

Nehoda autobusu v ruském Tatarstánu si v noci na dnešek vyžádala 14 mrtvých. Informovala o tom ruská média s odvoláním na regionální úřady spadající pod federální ministerstvo pro mimořádné situace. Původně zprávy uváděly 13 mrtvých a 15 zraněných.

Neštěstí se odehrálo nedlouho po půlnoci moskevského času. Linkový autobus Neoplan na trase ze Samary do Iževska se po kolizi s nákladním automobilem KamAZ poblíž města Zainsk převrátil a začal hořet. Zatím není jasné, kdo nehodu zavinil. Podle jedné z vyšetřovacích verzí řidič nákladního vozu oslepil světly řidiče autobusu, který pak nad vozem ztratil kontrolu.

Nehoda autobusu v Tatarstánu | Foto: ČTK

Zprávy neupřesňují charakter ani závažnost postižení zraněných. Zmiňují jen, že 12 osob bylo převezeno do nemocnice. Média neuvádějí ani to, z jakého důvodu se počet obětí na životech zvýšil – zda některý zraněný zemřel později, či zda se přesný počet mrtvých zjistil až po vyproštění všech ostatků z vraku.

Příčiny tragédie zatím nejsou zřejmé, oba řidiči jsou v nemocnici a vyšetřovatelé je bezprostředně nemohli vyslechnout. Podle policie je možný i scénář, že řidič usnul za volantem, případně i prosté nezvládnutí řízení.

V reakci na dopravní neštěstí, jedno z nejtragičtějších za poslední roky, vyhlásili v Tatarstánu za oběti smutek. Prezident Rustam Minnichanov nařídil vládě, aby okamžitě poskytla pomoc rodinám obětí.

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme