Při srážce dvou autobusů v Senegalu zemřelo 40 lidí. Více než 80 osob utrpělo zranění

Při srážce dvou autobusů v Senegalu v neděli zemřelo 40 lidí a osm desítek dalších osob utrpělo zranění, informovala o tom agentura DPA. Podle ní prezident této západoafrické země Macky Sall vyhlásil od pondělka třídenní státní smutek.

Dakar Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsem hluboce zarmoucen dnešní tragickou dopravní nehodou v Gniby, která zabila 40 lidí a mnoho dalších těžce zranila,“ napsal Sall v neděli na twitteru a rodinám obětí vyjádřil soustrast. Prezident rovněž uvedl, že svolá zasedání vlády, která projedná bezpečnost silničního provozu v zemi.

Nehoda se stala v neděli časně ráno, několik hodin po půlnoci v centrální části Senegalu v regionu Kaffrine. Její příčinu ani více podrobností zatím tiskové agentury neuvádí.

Podle agentury AFP jde o jednu z netragičtějších nehod v posledních letech v zemi. Silniční nehody jsou tam ale běžné, mimo jiné kvůli nedisciplinovaným řidičům a špatnému stavu silnic i vozidel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme