Srážka letadel: Ruská posádka prý před srážkou varovala

Ruská agentura RIA tvrdí, že posádka letounu Tupolev, který se v pondělí srazil s druhým letadlem, sama varovala švýcarské dispečery, že letí ve špatném kurzu. Piloti Baškirských aerolinek prý dispečery na nebezpečí upozornili minutu a půl před srážkou s Boeingem 757 společnosti DHL. Podle agentury RIA to oznámili nejmenovaní ruští vyšetřovatelé, kteří jsou na místě neštěstí v jižním Německu. Nikdo zatím tyto informace oficiálně nepotvrdit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

srážka letadel nad Německem | Foto: ČTK/EPA

Švýcarská strana tvrdí, že posádku Tupolevu včas varovala.

Během dopoledne by mělo skončit pátrání po obětech srážky dvou velkých letadel. Na místo už přiletělo zvláštní letadlo s příbuznými pasažérů zříceného ruského letounu. Asi 140 pozůstalých je z baškirské Ufy, odkud většina obětí pochází. Doprovází je také skupina lékařů.

Německá policie doufá, že rodinní příslušníci jí pomohou s identifikací obětí, protože zatím byla určená totožnost pouze dvou pilotů druhého letadla - Boeingu 757 společnosti DHL.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme