Ve Volgogradu se srazila výletní loď s tažným člunem. Zemřelo 10 lidí

Nehoda se stala zhruba kilometr od břehu a záchranné síly o ní dostaly hlášení v pondělí kolem 22.00 místního času (21.00 SELČ), informovala v úterý agentura Reuters.

Volgograd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranné lodě po srážce dvou plavidel ve Volgogradu | Foto: Russia. Russian Emergencies Ministry | Zdroj: Reuters

Deset lidí zahynulo na vyhlídkové lodi, na jejíž palubě bylo dohromady 16 osob, citovala agentura RIA Novosti místní úřady. Všichni lidé na palubě byli Rusové. Kromě deseti obětí je hlášen jeden nezvěstný. Zbylých pět lidí bylo zachráněno, potvrdil mluvčí ruského ministerstva pro mimořádné situace Dmitrij Ulanov.

Tři přeživší jsou v nemocnici, informoval na svém webu úřad místního guvernéra. Pokračuje pátrání po nezvěstném a zahájeno bylo také vyšetřování příčiny nehody.

Volgograd je jedním z hostitelských měst fotbalového mistrovství světa, které začíná už ve čtvrtek. Ve Volgogradu se první utkání odehraje příští pondělí mezi Anglií a Tuniskem. Ve městě na Volze odehrají své úvodní zápasy také týmy Nigérie, Islandu, Saúdské Arábie, Egypta, Japonska a Polska.

Tažný člun na řece Volze po srážce s výletní lodí | Foto: Russia. Russian Emergencies Ministry | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme