Na západě Německa se srazil osobní vlak s nákladním, na místě jsou desítky zraněných

Asi 50 zraněných si podle prvních informací vyžádala srážka osobního a nákladního vlaku poblíž západoněmeckého města Neuss, které leží u Düsseldorfu. O nehodě informují německé dráhy i média, rozcházejí se ale v počtech zraněných osob. Podle místních hasičů bylo ve vlaku kvůli spadlému vedení uvězněno na 150 cestujících, 47 z nich je zraněných.

Aktualizujeme Meerbusch (Severní Porýní-Vestfálsko) (Aktualizováno: 23:05 5. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaků v Severním Porýní-Vestfálsku | Zdroj: Feuerwehr Meerbusch

Firma Deutsche Bahn (DB) uvedla, že nehoda se stala kolem 19.30 SEČ, když se na trase mezi Krefeldem a Neussem srazil regionální rychlík společnosti National Express s nákladním vlakem DB.

Hasiči z obce Meerbusch na twitteru informovali nejprve o pěti zraněných lidech, podle německých drah je na místě zhruba 20 zraněných. Německá média ale s odvoláním na policii píšou o 50 lidech, kteří utrpěli zranění. Jejich závažnost zatím není jasná.

Krátce před desátou večer hasiči na twitteru napsali, že ve vlaku se tři lidé těžce zranili, tři se zranili středně těžce a 41 cestujících lehce.

Vývoj situace podle svého mluvčího sleduje i kancléřka Angela Merkelová (CDU), která poděkovala záchranářům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme