Srážku dvou vrtulníků v Argentině budou vyšetřovat i francouzští experti

Argentina vyšetřuje příčiny nehody dvou vrtulníků na severu země. Stroje se srazily při natáčení dobrodružné reality show pro francouzskou televizi. Zemřelo 10 lidí, včetně známé francouzské jachtařky Florence Arthaudové a olympijských medailistů plavkyně Camille Muffatové a boxera Alexise Vastinea.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé pracují u trosek dvou vrtulníků, které se srazily v oblasti Villa Castelli v argentinské provincii La Rioja | Zdroj: Reuters

Na místo nehody do argentinské provincie La Rioja u hranic s Chile míří i dva vyšetřovatelé a dva letečtí experti z Francie.

Argentinská strana zatím nevyloučila technickou poruchu, lidské selhání, ale ani vnější příčinu. Počasí bylo dobré. Spekuluje se ale například o kolmých vzdušných proudech, které se v oblasti vyskytují.

Srážku vrtulníků v Argentině nepřežili i olympijští medailisté, natáčeli reality show

Číst článek

Moderátor reality show Louis Boudin v rozhovoru z místa neštěstí prohlásil, že štáb ani účinkující nepodstupují žádné nebezpečí, které by se nedalo zvládnout.

Teď ale podle všeho s ohledem na rodiny obětí pořad skončí.


Zvětšit mapu

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme