Srážku vlaků v Itálii nepřežilo nejméně 13 lidí

Na severu Itálie u Bologne se čelně srazil osobní vlak s nákladním. Nehodu podle italských hasičů nepřežilo nejméně 13 lidí. Záchranáři stále prohledávají trosky a konečný počet obětí se může ještě zvýšit. Na pět desítek cestujících je zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční neštěstí u Bologne | Foto: EPA

Nehoda se stala před třináctou hodinou na menší jednokolejné trati z Bologne do Verony u stanice Bolognina. Nákladní vlak vezl kovové nosníky, které narazily do protijedoucího osobního vlaku. První vagon osobního vlaku se roztrhl a jeho část nazdvihla metrů nad zem.

Mezi mrtvými jsou všichni čtyři strojvůdci z obou vlakových souprav. Srážka si vyžádala také nejméně tři těžce a padesátku lehce raněných. Počet obětí může podle záchranářů ještě stoupnout. Některá těla byla při srážce tak poškozena, že to ztěžuje sčítání mrtvých. Záchranné práce navíc komplikuje špatné počasí. Kvůli mokrému terénu nelze použít jeřáby a těžké stoje.

Příčiny nejhoršího železničního neštěstí za poslední čtvrtstoletí v Itálii nejsou prozatím jasné. Náraz byl velmi silný, protože oba vlaky jely vysokou rychlostí a strojvůdci vlak přijíždějící v protisměru neviděli kvůli husté mlze. Za pravděpodobné považuje železnice selhání lidského faktoru.

V posledních letech se stala na jednokolejných tratích četná neštěstí. Naposledy to bylo v noci na 3. prosince nedaleko přístavu Taranto v Apulii na jihu Itálie, kdy bylo zraněno 78 lidí. Loni v lednu se srazily dva regionální vlaky z Francie a Itálie v tunelu u italských hranic na lince mezi francouzským Nice a italským městem Cuneo. Tehdy zahynul jeden člověk a několik lidí bylo těžce raněno.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme