Srážku vlaků v Rakousku nepřežilo šest lidí

Rakousko se stalo dějištěm největšího železničního neštěstí v zemi za posledních 30 let. Při srážce dvou nákladních vlaků v okrese Baden zahynulo šest lidí a 15 bylo těžce zraněno. Jeden z vlaků vezl kamiony se zbožím do Maďarska a v připojeném osobním vagónu jeli jejich řidiči. Právě ti patří mezi oběti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční katastrofa | Foto: ČTK/AP

Nákladní vlaky srazily u obce Wampersdorf. Nehoda se stala na jednokolejné trati, na níž se jeden z vlaků neměl vůbec dostat. Pravděpodobnou příčinou se proto jeví buď selhání strojvůdce, nebo nefungující signalizace. Oba strojvůdci nehodu přežili.

Mrtvé a těžce raněné řidiče, převážně Maďary, vyprošťovalo z vraku 250 záchranářů a pět pilotů vrtulníků čtyři hodiny. Zraněné převážely vrtulníky a sanitky do nemocnic v Badenu, Eisenstadtu a Vídeňském Novém Městě. Je ironií osudu, že řidiči provázeli své náklaďáky převážené po železnici coby bezpečnějším způsobu dopravy.

Nakonec se stal i malý zázrak. Ze zajetí plechu se podařilo vysvobodit živého člověka. Rakouské úřady nyní intenzivně pátrají po příčinách katastrofy. Do týdne by komise odborníků měla oznámit výsledky.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme