Srbská bezpečnost má prý blízko k dopadení Mladiče

Informací o generálu Ratku Mladičovi stíhaném v Haagu pro válečné zločiny je stále víc. Prohlásil to šéf srbského Úřadu pro spolupráci s Mezinárodním tribunálem v Haagu Rasim Ljajič. Mladičovi tělesní strážci například dostávají symbolický plat, ale organizátoři tajné sítě dostali desítky tisíc eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad

"Víme mnohem více než před několika měsíci a jsme také daleko optimističtější," uvedl Rasim Ljajič. A dodal, že podpůrnou síť stíhaného generála vytvořili lidé, kteří přišli z Bosny a Hercegoviny a založili v Srbsku své firmy. Nový je i poznatek, že generálovi tělesní strážci pobírají plat ve výši několika se eur.

Hlavní roli v pátrání a odkrývání Mladičových spolupracovníků sehrávají srbské civilní a vojenské bezpečnostní služby, ale význam má i výměna informací se zahraničím. Podle Ljajiče by bylo velkým překvapením, pokud by Ratko Mladič nebyl v Haagu do konce tohoto roku.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme