Srbská policie je zřejmě na stopě někdejšího generála Mladiče

V okolí Nového Sadu na severu Srbska se v minulých dnech odehrála velká policejní akce při hledání generála Ratka Mladiče. Potvrdil to koordinátor srbské Národní rady pro spolupráci s Mezinárodním tribunálem v Haagu Rasim Ljajič. Rovněž připustil, že očekává jeho předání do Haagu do konce tohoto roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srebrenica - masový hrob

"Pro způsob útěku a úkrytu generála Ratka Mladiče nejsou potřeba velké finanční prostředky," objasnil Ljajič, ale odmítl zveřejnit bližší podrobnosti. Na dopadení jednoho ze dvou posledních stíhaných Srbů pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii pracuje každý den několik tisíc lidí. Při sledování stop spolupracují policie všech zemí bývalé Jugoslávie, ale zejména Srbska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory.

Už v polovině září odhalila policie v Republice Srbské dvě osoby, které pomáhaly generálu Ratku Mladičovi se skrývat. Policisté je vyslechli a prohledali jejich domy.

Na počátku příštího měsíce má přijet zhodnotit stav spolupráce Srbska s Haagem sám hlavní žalobce tribunálu v Haagu Serge Brammertz.

Jaromír Janev, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme