Srbská prokuratura potvrdila obchod s orgány Srbů v době konfliktu v Kosovu

Během války devadesátých letech se mělo stát nejméně 40 duševně nemocných Srbů obětí obchodu s lidskými orgány. V Bělehradě to řekl mluvčí srbského státního zastupitelství Bruno Vekarič. Celkem mělo přijít o život více než tři sta Srbů, většinou zajatých vojáků. Pašeráci s orgány měli pocházet z Kosova.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transplantace jater

Transplantace jater | Foto: IKEM

Prokuratura má ke svému tvrzení důkazy, dodal Bruno Vekarič. Srbsko se snaží dosáhnout spravedlnosti ohledně osudu lidí, kteří se stali obětí nezákonného obchodu s lidskými orgány. Z Kosova byly oběti údajně nejprve uneseny do Albánie a poté zmizely.

Kosovští Albánci i albánští představitelé donedávna odmítali veškerá obvinění. V posledních dnech ale došlo v této v Albánii v této sopuvislosti k několika zatčením mezi lékaři a zdravotníky.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme