Srbská vláda zabrání všem „podvratným akcím“ a bude je trestat

Srbská vláda prostřednictvím televize varovala, že zabrání všem podvratným akcím a bude trestat jejich aktéry. Prohlášení je reakcí na kampaň občanské neposlušnosti, kterou vede srbská opozice vůči jugoslávskému prezidentovi Slobodanu Miloševičovi. Podle vlády je to zvláštní válka proti Srbsku, kterou vedou „zahraniční centrály“. V Jugoslávii se prý snaží vyvolat chaos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda varuje, že násilné chování jednotlivců a skupin, které ohrožují životy občanů, narušují normální fungování dopravy, brání normální práci průmyslu, škol, institucí a zdravotnických zařízení, bude potrestáno podle zákona. Vůči organizátorům zločineckých akcí budou podniknuta zvláštní opatření. To platí i pro média, která jsou financována ze zahraničí a šíří lži, nepravdy a podněcují krveprolití.

Srbská vláda v čele s premiérem Mirkem Marjanovičem připravovala prohlášení v době, kdy městem pochodovaly desetitisíce demonstrantů vyzývajících Slobodana Miloševiče, aby \"odešel do Dedinje\", vilové čtvrti, kde bydlí. Dav asi 50 tisíc lidí zablokoval velkou křižovatku Slavija a vydal se směrem do Dedinje. Demonstrace a stávky, ke kterým vyzvala opozice, mají přimět Slobodana Miloševiče, aby uznal svou volební porážku a pokojně předal moc Vojislavu Koštunicovi.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme