Srbské aerolinie poprvé od války obnovily lety do Dubrovníku

Srbské aerolinky Jat po osmnácti letech obnovily lety do Dubrovníku v Dalmácii. Spojení bylo přerušeno kvůli válce při rozpadu Jugoslávie. Právě toto letovisko tehdy utrpělo jedny z největších škod při bombardování jugoslávskou armádou režimu Slobodana Miloševiče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Dubrovnik

Pohled na Dubrovnik | Foto: Martin Šulc

Srbský národní přepravce bude létat do Dubrovníku ode dneška až do konce srpna dvakrát týdně. Obnovení tohoto spojení potvrzuje i zlepšení vzájemných vztahů mezi Srbskem a Chorvatskem. V Dalmácii se v průběhu minulých let řada Srbů stala terčem výhrůžek nebo osobních útoků, a to kvůli zločinům Miloševičova režimu v bývalé Jugoslávii.

Jat už druhým rokem létá do chorvatského letoviska Pula na Istrijském poloostrově, kde mnoho Srbů trávilo své dovolené i v minulých letech.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme