Srbsko má i přes české uznání samostatnosti Kosova zájem o hospodářskou spolupráci

Prezident Václav Klaus je na návštěvě Srbska. Stal se tak prvním českým prezidentem, který do této balkánské země zavítal po demokratických změnách v roce 1989. Je zároveň první hlavou členského státu Evropské unie, která navštívila Srbsko po vyhlášení samostatného Kosova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad

Srbsko považuje vyhlášení samostatného Kosova za obdobu Mnichovské dohody z roku 1938. Český prezident Václav Klaus v této souvislosti uvedl, že nadále považuje české uznání Kosova za špatné rozhodnutí:

"Já jsem přesvědčen, že v České republice si většina lidí myslí to, co já. A dokonce bych si dovolil říci, že i většina našich politiků. Bohužel konstelace vlády je taková, že tam převládl jiný názor. Já ho považuji za špatný, neskrývám se s tím a nevidím důvod, proč bych ho měl skrývat."

Srbsko má zájem o české investice a co nejširší spolupráci například v energetice. A to zejména pro postoj českého prezidenta a české veřejnosti.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme