Srbsko má i přes české uznání samostatnosti Kosova zájem o hospodářskou spolupráci

Prezident Václav Klaus je na návštěvě Srbska. Stal se tak prvním českým prezidentem, který do této balkánské země zavítal po demokratických změnách v roce 1989. Je zároveň první hlavou členského státu Evropské unie, která navštívila Srbsko po vyhlášení samostatného Kosova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad

Srbsko považuje vyhlášení samostatného Kosova za obdobu Mnichovské dohody z roku 1938. Český prezident Václav Klaus v této souvislosti uvedl, že nadále považuje české uznání Kosova za špatné rozhodnutí:

"Já jsem přesvědčen, že v České republice si většina lidí myslí to, co já. A dokonce bych si dovolil říci, že i většina našich politiků. Bohužel konstelace vlády je taková, že tam převládl jiný názor. Já ho považuji za špatný, neskrývám se s tím a nevidím důvod, proč bych ho měl skrývat."

Srbsko má zájem o české investice a co nejširší spolupráci například v energetice. A to zejména pro postoj českého prezidenta a české veřejnosti.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme