Srbsko má prozatímní vládu

Srbský parlament dnes odpoledne schválil novou prozatímní vládu, která má řídit zemi do předčasných parlamentních voleb. S přechodným kabinetem souhlasilo 128 poslanců, zatímco pět jich bylo proti. Pozorovatelé tvrdí, že výsledek hlasování je významným úspěchem stoupenců nového jugoslávského prezidenta Vojislava Koštunici, který v čele federálního státu Srbska a Černé Hory nahradil prezidenta Slobodana Miloševiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloševičova Socialistická strana Srbska je však nadále nejsilnější stranou srbského parlamentu. Dosavadní srbská vláda byla poslední baštou moci bývalého prezidenta Miloševiče. Po schválení nové vlády jako celku budou nyní poslanci hlasovat o jejích jednotlivých členech. Na složení kabinetu se už 16. října dohodli představitelé Demokratické opozice Srbska (DOS) a socialistů. Prozatímní vláda má řídit Srbsko do 23. prosince, na kdy jsou v této republice plánovány předčasné parlamentní volby. V prozatímní vládě mají mít zastoupení Demokratická opozice Srbska, Socialistická strana Srbska a také Srbské hnutí obnovy.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme