Srbsko má údajně nové důkazy o obchodu s orgány Srbů během války v Kosovu

Srbsko získalo nová svědectví a důkazy o údajném obchodu s lidskými orgány přibližně tří set Srbů unesených za války v Kosovu před deseti lety. Oznámila to srbská prokuratura pro válečné zločiny. K těmto zločinům mělo podle dokumentů prokuratury docházet na severu Albánie a srbská prokuratura prý bude požadovat další informace od albánské vlády. Albánie i Kosovo vše opakovaně dementovaly.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transplantace

Transplantace | Foto: IKEM

Jde zejména o fotografie bojovníků Kosovské osvobozenecké armády UČK pořízené v severní Albánii u města Burrel. Na snímcích jsou také provizorní polní nemocnice.

Údajné důkazy už zveřejnily televize RTS, která je veřejnoprávní a také soukromá B92. Znovu ukázaly také fotky takzvaného Žlutého domu, kde měli lékaři vyoperovávat uneseným Srbům - vojákům i civilistům - vnitřní orgány. Ty se pak prý prodávaly na mezinárodním černém trhu s tělesnými orgány.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme