Srbsko nevyváží strategické potraviny

Srbsko zakázalo vývoz potravin do Černé Hory. Opatření platí od dnešního dne. Podle našeho zvláštního zpravodaje v černohorské Podgorici Petra Vavroušky se zákaz vztahuje na strategické potraviny jako mouka, mléko a maso.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda Srbska zostřila kontrolu na hraničních přechodech s Černou Horou, Kosovem a Bosnou a povolala posily z hranic s Bulharskem a Rumunskem. Ze Srbska se nesmí vyvážet strategické produkty jako mouka, maso a mléko. Pro každou dodávku potravin je nutné vyřídit zvláštní povolení srbského ministerstva obchodu. Bez patřičného razítka není do Černé Hory vpuštěna jediná zásilka určených potravin.

Stejně jako v době blokád za režimu Slobodana Miloševiče stojí na hranicích i dnes desítky kamionů čekajících na prohlídku. Také ve vlacích jedoucích ze Srbska do Černé Hory byla zostřena kontrola. Srbská policie zadržela dnes ráno dokonce vagón naplněný slanými tyčinkami a čipsy s odůvodněním, že se tím porušuje nařízení srbské vlády o vývozu strategických potravin. Opatření mají platit až do odvolání.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme