Srbsko nevyváží strategické potraviny

Srbsko zakázalo vývoz potravin do Černé Hory. Opatření platí od dnešního dne. Podle našeho zvláštního zpravodaje v černohorské Podgorici Petra Vavroušky se zákaz vztahuje na strategické potraviny jako mouka, mléko a maso.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda Srbska zostřila kontrolu na hraničních přechodech s Černou Horou, Kosovem a Bosnou a povolala posily z hranic s Bulharskem a Rumunskem. Ze Srbska se nesmí vyvážet strategické produkty jako mouka, maso a mléko. Pro každou dodávku potravin je nutné vyřídit zvláštní povolení srbského ministerstva obchodu. Bez patřičného razítka není do Černé Hory vpuštěna jediná zásilka určených potravin.

Stejně jako v době blokád za režimu Slobodana Miloševiče stojí na hranicích i dnes desítky kamionů čekajících na prohlídku. Také ve vlacích jedoucích ze Srbska do Černé Hory byla zostřena kontrola. Srbská policie zadržela dnes ráno dokonce vagón naplněný slanými tyčinkami a čipsy s odůvodněním, že se tím porušuje nařízení srbské vlády o vývozu strategických potravin. Opatření mají platit až do odvolání.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme