Srbsko považuje potrestání válečných zločinců z války v Bosně za spravedlivý akt

Válečné zločiny v Bosně nesmějí být zapomenuty, řekl srbský prezident Boris Tadič v reakci na připomínku víc než osmi tisíc muslimských obětí ve Srebrenici při srbsko-bosenském konfliktu v 90. letech minulého století.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbský prezident Boris Tadič | Foto: Jaromír Janev

Tadič zároveň potvrdil odhodlání své země dopadnout generála Ratka Mladiče, a tím úspěšně završit spolupráci Srbska s Haagským tribunálem pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii.

Srbsko považuje potrestání válečných zločinců z konfliktu v Bosně za spravedlivý akt vyrovnání se s minulostí. Tragédie ve Srebrenici nesmí být zapomenuta, uvedl ve svém prohlášení Boris Tadič. Zároveň zdůraznil, že potrestány musejí být všechny zločiny proti civilnímu obyvatelstvu v Bosně.

Podle televize B92 se dnes na mnoha místech v Republice srbské v Bosně, například v Bratunci, konají také připomínky víc než tří tisíc srbských civilních obětí. I k nim mělo dojít v době války mezi léty 1992 až 1995.

Čtěte také:
Chorvatsko a Srbsko se vzájemně žalují z genocidy
Evropská unie neodměnila Srbsko za zadržení Radovana Karadžiče
Srbsko nabídlo pomoc Karadžičovi
Srbsko apeluje na hlavní podezřelé z válečných zločinů
Srbsko chce vydat dopadeného Radovana Karadžiče do Haagu
Srbsko začalo více spolupracovat s tribunálem v Haagu

Jaromír Janev, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme