Srbsko se pře o přidružení k Evropské unii

Srbsko může podepsat Asociační dohodu s Evropskou unií i před parlamentními volbami. Prohlásil to dnes srbský proevropský prezident Boris Tadič. Reagoval tak na názory řady představitelů Evropské unie včetně koordinátora její zahraniční a bezpečnostní politiky Javiera Solany, že by se tak mělo stát ještě před volbami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojislav Koštunica a Javier Solana | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Srbská vláda už o tomto tématu jednou hlasovala a byla pro dohodu o přidružení, řekl srbský prezident. Odpověděl tak také na volební kampaň řady srbských politiků, kteří by chtěli nechat podpis dohody až po volbách. Mezi ně patří i současný premiér Vojislav Koštunica.

Nové volby budou už za měsíc - 11. května. Očekává se, že volební souboj mezi proevropskými a nacionálně a velmi sociálně naladěnými politiky bude tvrdý a výsledky skutečně těsné. Asociační dohoda by pomohla proevropským silám. Proti se ale staví jednoznačně Nizozemsko, které ji podmiňuje plnou spoluprací Srbska s mezinárodním soudním tribunálem v Haagu.

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme