Srbští socialisté kritizují Koštunicu

Socialistická strana Srbska bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče dnes odmítla žádost o přijetí do OSN, kterou minulý týden této organizaci adresoval nový jugoslávský prezident Vojislav Koštunica. Podle ní žádost porušuje jugoslávskou ústavu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socialisté vycházejí z předpokladu, že Jugoslávie je nadále členem OSN, i když se jejích aktivit od roku 1992 neúčastní, a proto žádost o přijetí nemá smysl. Rada bezpečnosti prohlásila 22.září 1992 jugoslávské křeslo ve Spojených národech za neobsazené po rozpadu staré Socialistické federativní republiky Jugoslávie.

Chorvatsko, Bosna a Hercegovina a Slovinsko z jugoslávské federace vystoupily a vyhlásily svou nezávislost; po nich ještě následovala Makedonie. Všechny tyto čtyři republiky se staly členy OSN. Koštunica ve svém dopise žádal, aby Jugoslávie byla přijata do OSN jako nový členský stát.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme