Při útocích na Srí Lance zemřelo nejméně 215 lidí. Policie zadržela sedm podezřelých

Nejméně 215 mrtvých a na 450 zraněných. Taková je dosavadní bilance explozí na Srí Lance. Mezi oběťmi nejsou podle ministerstva zahraničí Češi. Terčem osmi útoků byly katolické kostely, luxusní hotely, ubytovna a policisté. Vyšetřovatelé zadrželi sedm podezřelých. Vláda vyhlásila zákaz vycházení a omezila přístup na sociální sítě a komunikační platformy.

Kolombo (Aktualizováno: 17:22 21. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasažená místa jsou podle médií hojně navštěvovaná turisty. Mezi oběťmi je nejméně 35 cizinců. 

Podle srílanského ministerstva zahraničí jsou mezi oběťmi tři Indové, dva Turci, jeden Portugalec, tři Britové a tři osoby, které měly zároveň britské a americké občanství. Jednu oběť z Nizozemska potvrdil na svém twitteru nizozemský ministr zahraničí Stef Blok, jeden mrtvý pocházel podle agentury Reuters z Číny. Srílanské ministerstvo zahraničí uvedlo, že v nemocnicích je 19 zraněných cizinců.

České ministerstvo zahraničí oznámilo, že zjišťuje, zda mezi postiženými nejsou občané České republiky, zatím ale takové informace nemá.

„Situaci od samého počátku monitorujeme, a to prostřednictvím konzulátu v Kolombu,“ řekl Radiožurnálu velvyslanec v indickém Dillí Milan Hovorka s tím, že zatím nemá informace o případných českých obětech. Podle odhadů je nyní na ostrově 300 až 400 Čechů.

Text pokračuje pod online reportáží.

Podle náměstka ministra obrany Ruvana Vidžavardeneho, kterého citovala agentura AP, většinu útoků spáchali sebevražední atentátníci. Ministerstvo bez dalších podrobností oznámilo, že bylo zatčeno sedm podezřelých. 

Policejní mluvčí řekl, že úřady zatím nemohou poskytnout detaily k obětem atentátů v hlavním městě. Sdělil také, že zákaz vycházení se prodlužuje až do odvolání. Podle původních zpráv měl být dvanáctihodinový a skončit v pondělí ráno.

gak, luc, kla, kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme