Srí Lanka hledá viníka vraždy ministra zahraničí

Srí Lanka je po vraždě ministra zahraničí Lakšmana Kadirgamara v pohotovosti. Prezidentka Čandrika Kumaratungová vyhlásila výjimečný stav. Hlavní město je plné policejních a vojenských hlídek. Ministra zahraničí v pátek zastřelili neznámí útočníci několika ranami při jízdě v automobilu nedaleko jeho bydliště v metropoli Colombu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srílanský ministr zahraničí Lakšman Kadirgamar | Zdroj: ČTK

Přestože se k útoku zatím nikdo nepřihlásil, vláda z něj obviňuje tamilské separatisty. Tygři osvobození Tamilského Ílamu opakovaně hrozí, že obnoví boje, kterými se už dvě desetiletí snaží dosáhnout větších práv pro Tamily. Občanská válka si dosud vyžádala více než 64 tisíc obětí.

Islámští separatisté z organizace Tygři osvobození Tamilského Ílamu ale odpovědnost za atentát na srílanského ministra zahraničí Kadirgamara odmítli. Tamilští tygři na internetových stránkách tvrdí, že pachateli mohli být příslušníci srílanské armády, kteří chtějí narušit dohodu o příměří.

Lakšman Kadirgamar pocházel ze srílanské tamilské menšiny a byl blízkým poradcem prezidentky Čandriky Kumaratungové.

Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme