Všude prázdno, což tady normálně nebývá, popisují čeští turisté Srí Lanku po útocích

Srí Lanka se vzpamatovává z nejhoršího teroristického útoku v historii země. Ten za sebou zanechal 290 mrtvých a na 500 zraněných. Cílem byly křesťanské kostely a luxusní hotely. Úřady nad ránem zrušily zákaz vycházení, obchodníci otevřeli, zavřené zůstávají školy a úřady. Život se pomalu vrací k normálu a toho využívají i turisté. Jsou mezi nimi i Češi.

Od zpravodaje z místa Kolombo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští turisté na Srí Lance den po teroristických útocích | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

„Kapitán nám zahlásil asi hodinu a půl před přistáním, co se stalo. Čekali jsme, co bude. Ve finále jsme prošli kontrolou jako při každém jiném letu. Prošli jsme, počkal na nás taxikář a přijeli jsme sem,“ popsala Radiožurnálu Petra Matějíčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

I po bombových útocích přijíždějí na Srí Lanku noví čeští turisté. Více si poslechněte v reportáži zvlášního zpravodaje Radiožurnálu v Kolombu Ľubomíra Smatany

Přiletěla z Prahy pár hodin po bombovém útoku v Kolombu. „Obava asi ano, ale uvidíme, co bude. Stresující bylo i to, že bylo všude zavřeno, všude prázdno, což tady normálně nebývá. I silnice byly prázdné, což vyvolává něco malinko jiného. Čekáme, co bude dál,“ dodává Matějíčková.

Na otázku, co bude dělat, odpovídá: „Odpočívat.“ Plánuje jít i do centra města.

V pondělí nad ránem přiletěli do srílanské metropole i Václav s přítelkyní. Měli trochu obavy, chtěli nakonec letět někam jinam, ale rozhodli se, že zůstanou v Kolombu.

Útoky v Kolombu podle vlády spáchali místní islamisté, policie našla další bombu a rozbušky

Číst článek

„Zatím ještě nemáme informace, jaká je tady nálada. Takže ještě uvidíme. Zjistíme, jestli tady budou ještě lidi tak nadšení, jako před útokem. A pokud tady bude blbá nálada, která by cestování moc nepřidala, uvažujeme, že přeletíme ještě někam dál,“ popsal Václav.

Pár se tak nebojí ani tak o své bezpečí. „Zatím se asi nikdy nestalo, nebo nevíme o tom, že by se stalo, že by na jednom místě byly dvakrát útoky za sebou. Mělo by to být všechno v pohodě,“ dodal.

Na Srí Lance je podle hrubých odhadů českých úřadů kolem 400 českých turistů.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme