Srí Lanka chce zrušit bezplatná víza pro 48 zemí. Zavedla je přitom před půl rokem

Pro Čechy a další občany Evropské unie možná skončí bezplatná víza na Srí Lanku. Tamní ministerstvo pro emigraci a přistěhovalectví navrhlo vládě zrušit systém vydávání víz zadarmo zavedený letos v červenci. Podle úřadu tím státní pokladna přichází až o 4 miliardy rupií ročně. To je v přepočtu asi 52 milionů korun. Návrh na zrušení bezplatných víz dostane k posouzení srílanský prezident Gotabaya Rajapaksa.

Kolombo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srí Lanka chce zrušit bezplatná víza. | Foto: Jaroslav Čikl

Bezplatná víza pro turisty z vybraných zemí zavedla srílanská vláda na jaře. Chtěla tím zvýšit zájem o Srí Lanku jako turistickou destinaci.

Po teroristických útocích na velikonoční neděli systém pozastavila. Od letošního srpna ale mohli občané 48 zemí včetně států Evropské unie cestovat do země vyhlášené památkami a lokalitami vhodnými k potápění opět bez víz.

Podle úřadu pro emigraci a přistěhovalectví ale bezvízový režim větší příliv turistů nepřinesl. Obnovení víz má zajistit také větší kontrolu toho, kdo do země vstupuje. Víza v ceně 35 dolarů má být nadále možné získat až na letišti v Kolombu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme