Srílanské úřady začaly blokovat facebook i další sítě. Důvodem jsou násilnosti proti muslimům

Srílanská vláda v pondělí oznámila, že dočasně blokuje některá sociální média a komunikační aplikace, například facebook a WhatsApp. Reagovala tím na násilnosti namířené proti muslimům, které vyvolaly teroristické útoky na kostely a hotely z 21. dubna, při nichž islamisté zabili přes 250 lidí. Informovala o tom agentura Reuters.

Kolombo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Velikonocích zaútočilo na Srí Lance sedm sebevražedných atentátníků na dva katolické a jeden protestantský kostel a tři luxusní hotely (ilustrační snímek) | Foto: Dinuka Liyanawatte | Zdroj: Reuters

Kvůli hádce, která začala na facebooku, byl ve městě Čilav na západním pobřeží v neděli zbit jeden muž a několik desítek lidí házelo kameny na mešity a obchody, které vlastní muslimové.

V noci na pondělí byly z okolí hlášeny i další podobné incidenty.

Policie autora příspěvku, který zněl „Jednoho dne toho budete litovat“, zadržela a stejně tak i skupinu, která napadala obchody. Zároveň zde byl nařízen zákaz vycházení.

O Velikonocích zaútočilo na Srí Lance sedm sebevražedných atentátníků na dva katolické a jeden protestantský kostel a tři luxusní hotely.

K zodpovědnosti za útoky, při nichž zemřelo přes 250 lidí, se přihlásil Islámský stát, uskutečnila ho místní skupina radikalizovaných muslimů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme