Srílanská policie: Všichni útočníci i plánovači velikonočních atentátů jsou zadržení, nebo mrtví

Všichni, kdo plánovali velikonoční sebevražedné útoky na Srí Lance nebo je přímo vykonali, byli buď zadrženi, nebo jsou mrtví. Podle agentury Reuters to v pondělí oznámil policejní šéf Čandana Vikramaratne. Bezpečnostní složky rovněž při raziích zabavily materiál na výrobu výbušnin, který chtěli radikálové použít ještě v budoucnosti.

Kolombo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srílanští vojáci hlídkují před mešitou | Zdroj: Reuters

Podle srílanských úřadů spáchalo velikonoční sebevražedné útoky na kostely a hotely devět islamistů, kteří byli všichni domácího původu.

Indičtí vyšetřovatelé zatkli muže, který je žákem organizátora útoků na Srí Lance. Chystal atentát

Číst článek

Tak jako k dalším velkým teroristickým útokům ve světě se i k těm na Srí Lance přihlásila teroristická organizace Islámský stát, nepředložila pro to ale žádné hodnověrné důkazy.

Srílanské úřady viní z masakru dosud málo známou islamistickou skupinu národní Tauhíd džamáate (NTJ), v jejímž čele stál místní radikální duchovní Zahrán Haším. Ten při jednom z atentátů zahynul.

Bezpečnostní složky zatkly v souvislosti s atentáty přes 150 lidí, jsou mezi nimi i cizinci ze Sýrie a Egypta. V zemi bylo po útocích nasazeno na 10 000 vojáků, kteří prováděli prohlídky a dohlíželi na bezpečnost u svatostánků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme