Ochrana srílanského ministra střílela do protestujících. Jednoho muže zastřelila, dva zranila

Při střelbě ve srílanské metropoli Colombo byl v neděli zabit jeden muž a další dva lidé byli zraněni. Násilí souvisí s politickou krizí vyvolanou odvoláním premiéra Ranila Vikremasingheho, napsala agentura AFP. Podle zprávy srílanské policie začali střílet členové ochranky ministra ropného průmyslu, kterému chtěl dav protestujících, příznivců prezidenta Maithripala Sirisena, zabránit ve vstupu do úřadu.

Colombo / Srí Lanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci před srílanským prezidentským palácem v Colombo | Zdroj: Reuters

Při střelbě byly tři osoby postřeleny, 34letý muž pak zemřel krátce po převozu do nemocnice, řekla agentuře AFP mluvčí nemocnice. Člen ochrany ministra byl zatčen. Policie nyní incident vyšetřuje.

Výjimečný stav na Srí Lance: vláda chce zabránit dalším střetům mezi muslimy a buddhisty

Číst článek

Sirisena v pátek odvolal Vikremasingheho a nahradil ho bývalým prezidentem Mahindou Radžapaksem. Vikremasinghe ale tento krok označil za nelegální a odmítl opustit svou rezidenci.

Sirisena dnes řekl, že se k odvolání premiéra rozhodl kvůli spiknutí, jehož cílem měla být vražda prezidenta. Plánoval ji údajně jeden z ministrů, jehož jméno policie zná.

Vikremasingheho v neděli podpořil předseda parlamentu Karu Džajasurija, když řekl, že by měl Vikremasinghe zůstat v úřadu, dokud jiný kandidát nezíská parlamentní většinu. Vikremasinghe tvrdí, že většina poslanců stále stojí za ním.

Prezident v sobotu odročil schůze parlamentu do 16. listopadu. Podle agentury AFP bude policie žádat o povolení Vikremasingheho z rezidence odvést.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme