Na Srí Lance zatkli na 60 podezřelých. Mezi sebevražednými útočníky byla jedna žena

Úřady na Srí Lance zkrátily zákaz nočního vycházení, výjimečný stav ale platí dál. Policie identifikovala 8 z 9 sebevražedných útočníků. Všichni byli občané Srílanky a byla mezi nimi i jedna žena. Atentáty na křesťanské kostely a luxusní hotely nepřežilo nejméně 359 lidí. Úřady dál hledají spojitost útočníků se zahraničními teroristickými organizacemi a pátrají po jejich spolupachatelích. Situaci na místě popisuje redaktor Radiožurnálu.

Od zpravodaje z místa Kolombo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídkující srílanští policisté | Foto: Dinuka Liyanawatte | Zdroj: Reuters

Srílanští vyšetřovatelé už zatkli přes 60 lidí podezřelých z podílu na útocích. Speciální jednotky, které dál pátrají po pachatelích po celé zemi, mají pravomoci zatýkat podezřelé bez povolení soudu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Srí Lance je zpravodaj Ľubomír Smatana

Do Kolomba už dorazil tým specialistů Interpolu, který vede český policista působící v této mezinárodní policejní organizaci jako expert na terorismus.

Do země dorazili také odborníci amerického Federálního úřadu pro vyšetřování, aby místním bezpečnostním složkám pomohli při vyšetřování.

Ulice měst jsou poloprázdné, úřady, školy a banky zavřené, taxikářům chybějí turisté, popisuje situaci redaktor Radiožurnálu. 

Podle konzulárního oddělení na Srí Lance zatím žádný český turista nepožádal o pomoc. V zemi jich je zhruba 1500, ti které oslovil Radiožurnál, zůstávají v hotelích a rezortech a ruší výlety do okolí.

Veřejná doprava je omezená, mezinárodní letiště je ale v provozu.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme