‚Z opatrnosti už nyní.‘ Neúspěšný prezidentský kandidát Harabin přes video vzkázal, že podal ústavní stížnost

Štefan Harabin, soudce a neúspěšný kandidát ve slovenských prezidentských volbách, podává stížnost na výsledky prvního kola hlasování. Využil tak desetidenní lhůty na podání nesouhlasu k ústavnímu soudu. Zatím však neprozradil, co ho k tomuto kroku vedlo. Harabin už dříve vyzval prostřednictvím sociálních sítí, aby mu lidé nahlásili případné manipulace s hlasy a ve volebních komisích.

Tento článek je více než rok starý.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vzhledem k tomu, že už první kolo voleb a předcházející fáze nebyla realizovaná zákonným a ústavním způsobem, podávám k prezidentským volbám ústavní stížnost,“ uvedl ve videu na svém YouTube kanálu Harabin.

Třetí Harabin ve druhém kole prezidentských voleb nikoho nepodpoří. Bugár bude hlasovat pro právničku

Číst článek

„Vzhledem k tomu, že jsem neúspěšný kandidát už po prvním kole, z opatrnosti podávám tuto stížnost už nyní a podám ji i po oznámení výsledků druhého kola,“ dodal Harabin s tím, že nechce promeškat desetidenní zákonnou lhůtu pro podání stížnosti.

Už dříve prostřednictvím svého volebního profilu na facebooku vyzval občany, aby nahlásili případné podezřelé jednání ve volebních místnostech a případnou manipulaci s hlasy.

„Chtěl bych požádat i přímo členy volebních komisí o informace o podezřele vysokých počtech voličů volicích na základě volebních průkazů mimo trvalé bydliště. Právě zde mohlo dojít k podvodu,“ stojí v příspěvku.

Štefan Harabin skončil v prezidentské volbě na třetím místě se ziskem 14,4 procent hlasů. Už dříve veřejně prohlásil, že v druhém kole nepodpoří ani jednoho z kandidátů. Dodal, že však chce obhájit prezidentských úřad v dalších volbách a do té doby zůstane soudcem.

Harabin je označován jako soudce nejvyššího soudu, který ostře vystupuje proti přijímání uprchlíků, Evropské unii, zdůrazňuje nutnost tradičních hodnot i rodiny. Známý je také tvrzením, že Rusko je prvek, který pomáhá stabilizovat světovou politiku a bezpečnost.

Daniel Platil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme