Stále více Američanů vyhledává kubánskou plastickou chirurgii

Kvůli kráse riskují mnozí Američané vstup na území komunistické Kuby. Tam totiž najdou levné a profesionální zkrášlovací služby ve vyhlášené a kubánským režimem protežované klinice Clínica Central Cira García v Havaně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Péče o pleť | Foto: Ty.sk

"Už jsme ošetřili pár pacientů z Floridy," říká hrdě doktor Jesús Burgué Cedeňo. Mladě a svěže působící lékař by se postavou, vzhledem a opálením neztratil na žádné miamské pláži a určitě by měl velké šance u dam, které tam mladíky loví.

Proč ale pacienti z USA přijíždějí na Kubu, když musejí udělat objížďku přes mexický Cancún nebo přes Jamajku a ještě jim hrozí, že v případě prozrazení budou doma souzeni za ekonomické napomáhání nepřátelskému režimu? "Protože jsme dobří, levní a především diskrétní," vysvětluje důvody Burgué.

Zdravotnickou turistiku podporuje i režim Fidela Castra. Potenciální pacienty přicházejí hlavně z latinskoamerických zemí. Latinoameričané kubánské lékaře znají dobře, mají k nim jazykově blízko a nemají předsudky v tom, aby jim svěřili do péče své nosy, boky, zadečky, ňadra a další části těla. Šikovné ruce lékařů a moderní apartury je vyrovnávají, natahují, vysávají, zvětšují nebo zmenšují, podle potřeby a přání.

Dalším důvodem k cestě na Kubu je diskrétnost, s jakou se tu klienti setkávají. Jsou tam v podstatě anonymně a nemusejí se obávat slídivých fotografů a pozornosti tisku. Navíc dostanou samostatný pokoj, televizi a ošetřovatelku.

Na klinice mohou mít svůj pokoj za přibližně 80 euro na den nebo dokonce v samostatný apartmán za 110 euro. Náročnější jsou ubytováni ve vilách. Jen pro zajímavost: cena za zkrášlení ňader stojí včetně denního pobytového paušálu 1 800 euro. Narovnání nosu přijde na 700 euro.

Vlastimil Milý, DPA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme