Stále více Britů je ochotných platit za sex

Počet Britů, kteří platí za pohlavní styk, stoupl v deseti letech do roku 2000 na dvojnásobek - vyplývá to z nejnovějšího průzkumu odborníků z Imperiální koleje londýnské univerzity, z Londýnského institutu hygieny a z Britského střediska pro sociální výzkum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prostitutka | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Zatímco v roce 1990 platil za pohlavní styk každý dvacátý Brit, na přelomu století to už byl každý desátý muž v Británii. Průzkumu se zúčastnilo na jedenáct tisíc mužů.

Podle časopisu Sexually Transmitted Infections, který se specializuje na pohlavně přenášené infekce, je možné hledat hlavní faktory ve stoupající rozvodovosti, sexuální turistice a rozmachu komercializace pohlavního styku.

Z průzkumu vyplývá, že životní styl mužů nese riziko nakažení pohlavními chorobami jako jsou kapavka a HIV. Muži ochotní platit za pohlavní styk, jsou nejčastěji svobodní Londýňané ve věku od 25 do 34 let.

Jedna z autorek studie Helen Wardová vysvětluje zjištěné údaje většími výdělky mužů v poslední době a také narůstajícím počtem žen ochotných zabývat se touto činností.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme