‚Nepřijatelná urážka.‘ Ukrajina se ohradila proti slovům komunisty Grospiče o fašistickém režimu

Ukrajinské velvyslanectví v Praze označilo za nepřijatelné vyjádření místopředsedy KSČM a poslance Stanislava Grospiče o „fašistickém režimu na Ukrajině“. Očekávalo by podle komentáře na svém webu, že vedení Poslanecké sněmovny Grospičův výrok odsoudí.

Tento článek je více než rok starý.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec a předseda mandátového a imunitního výbor Stanislav Grospič z KSČM

Poslanec a předseda mandátového a imunitního výbor Stanislav Grospič z KSČM | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Komunistický poslanec Stanislav Grospič, který vede sněmovní mandátový a imunitní výbor, ve čtvrtek v České televizi kritizoval politiku českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD.

„Nám primárně nejde o žádné osoby ve vládě. Nám jde o směřování zahraniční politiky, která se přiklonila k tomu, že bere na vědomí fašistický režim na Ukrajině. To nám zásadně vadí,“ řekl.

Petříček při návštěvě Kyjeva mluvil o ruské agresi. S ukrajinským ministrem domluvil vznik fóra historiků

Číst článek

Ukrajinské velvyslanectví pokládá jeho slova za „nepřijatelnou urážku a otevřenou pomluvu celého státu,“ stojí ve vyjádření.

„Obvykle nereagujeme na vyjádření komunistů, jejichž ideologie, stejně jako ideologie nacistická, jsou v naší zemi zakázány. Avšak s ohledem na to, že zmíněná osoba zastává funkci předsedy parlamentního výboru, očekávali bychom, že výrok poslance Grospiče odsoudí vedení Poslanecké sněmovny,“ píše se v něm.

Předseda sněmovny Radek Vondráček z ANO v pátek řekl, že oficiálně žádný podnět z ukrajinského velvyslanectví nemá, a nebude tedy věc komentovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme