Stank bilancuje po 100 dnech ve funkci slovenského ministra obrany

Přesně sto dnů je dnes ve funkci slovenského ministra obrany bývalý velvyslanec v Praze Josef Stank. Do křesla šéfa resortu obrany usedl v mimořádně důležitém období, protože Bratislava očekává pozvánku ke vstupu do Severoatlantické aliance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Stank je s postupem reformy potřebné k členství v NATO vcelku spokojen. Od ledna došlo k několika důležitým personálním změnám ve vedení rezortu. Byla přijata řada opatření včetně úpravy rozpočtu. Stank proto za jeden ze svých úspěchů považuje fakt, že všechny slovenské partnerské cíle ve vztahu k NATO jsou finančně zabezpečeny. Prostředky se našly i pro piloty, kteří nalétají dvojnásobný počet hodin než v předchozích letech.

Všechna opatření by pole ministra měla především přesvědčit Severoatlantickou alianci o důvěryhodnosti a upřímnosti integračních záměrů země. Armáda je prý odhodlaná splnit všechny cíle tak, aby na vrcholné schůzce v Praze bylo Slovensko do bezpečnostního společenství skutečně přizváno.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme