Stank bilancuje po 100 dnech ve funkci slovenského ministra obrany

Přesně sto dnů je dnes ve funkci slovenského ministra obrany bývalý velvyslanec v Praze Josef Stank. Do křesla šéfa resortu obrany usedl v mimořádně důležitém období, protože Bratislava očekává pozvánku ke vstupu do Severoatlantické aliance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Stank je s postupem reformy potřebné k členství v NATO vcelku spokojen. Od ledna došlo k několika důležitým personálním změnám ve vedení rezortu. Byla přijata řada opatření včetně úpravy rozpočtu. Stank proto za jeden ze svých úspěchů považuje fakt, že všechny slovenské partnerské cíle ve vztahu k NATO jsou finančně zabezpečeny. Prostředky se našly i pro piloty, kteří nalétají dvojnásobný počet hodin než v předchozích letech.

Všechna opatření by pole ministra měla především přesvědčit Severoatlantickou alianci o důvěryhodnosti a upřímnosti integračních záměrů země. Armáda je prý odhodlaná splnit všechny cíle tak, aby na vrcholné schůzce v Praze bylo Slovensko do bezpečnostního společenství skutečně přizváno.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme