Starosta Moskvy odmítá rezignovat, tlak na něj ale sílí

Ruská média dál spekulují o možném odchodu starosty Moskvy Jurije Lužkova z funkce. Šéf radnice čelí v posledních dnech rostoucímu tlaku. Státní televizní kanály odvysílaly několik nebývale kritických reportáží, které obviňují starostu z korupce a zneužívání postu ve vlastní prospěch. Lužkov ale podle svého tvrzení rezignovat nehodlá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudé náměstí v Moskvě

Rudé náměstí v Moskvě | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.0, Azov

Jurij Lužkov se podle svých slov útoků nebojí a bude proti nim bojovat. Starosta, který vládne Moskvě od roku 1992, to prohlásil ke shromáždění vládní strany Jednotné Rusko, její členy. Zároveň ujistil, že rezignaci podat neplánuje.

Vládní strana starostovi vyjádřila jednoznačnou podporu, jak ale s odvoláním na analytiky a zdroje z Kremlu poznamenává ruský tisk, šéfovi radnice to zřejmě nebude nic platné.

Deník Vědomosti tvrdí, že už je o následníkovi 74letého Lužkova rozhodnuto, nastoupit by měl během příštích týdnů, nejpozději v prosinci.

Jurij Lužkov čelí kritice kvůli podezření korupce a také kvůli postupu během letní smogové krize v hlavním městě. Kritika v médiích zesílila poté, co se starosta dostal do otevřeného spor s prezidentem Dmitrijem Medvěděvem.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme