Starosta New Orleansu: Musíte se podřídit záchranářům

Záchranné operace na hurikánem a záplavami postiženém jihu Spojených států začínají čím dál více přerůstat v humanitární operaci. Jejím cílem je postarat se o statisíce lidí, kteří hurikán přežili. Ženisté sice provizorně zacelili hráze a začali odčerpávat vodu z New Orleansu, ale vysušení potrvá týdny i měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Carlie Kahn 5. září | Zdroj: ČTK

Americká armáda sice odčerpává vodu z ulic města zpět do jezera Pontchatrain, ale hladina v zaplavené oblasti klesá velmi pomalu a liší se odhady, jak dlouho to bude trvat. Navíc jsou obavy, zda se životní podmínky naopak nezhorší, když se kontaminovaná voda přečerpá do jezera.

Starosta New Orleans Ray Nagin nařídil stovkám lidí, kteří odmítají ze svých domů odejít, že se musí podřídit výzvám záchranářů a zastavil jim dodávky balené vody a potravin.

Zpěvák Paul Simon přispěchal do oblasti se zdravotnickými autobusy a řekl, že katastrofa dosahuje biblických rozměrů. Evakuovaní v Houstonu hledají své děti, vyhlížejí si, kde by se chtěli usadit, a odmítli bydlet na dvou výletních lodích.

Některé sítě prodejen nabídly zaměstnancům ze zničené oblasti, že jim dají práci jinde. Pokračují stížnosti na nedostatek koordinace a komunikace mezi organizacemi, které v Louisianě a v Mississippi pomáhají.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme