Starosta New Yorku ostře proti stávce dopraváků

Největší město Spojených států New York bude dnes už druhý den bez veřejné dopravy. Dopravní chaos trvá vzhledem k pokračující stávce 30 tisíc řidičů a obsluhy autobusů a metra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

newyorské metro | Zdroj: ČTK

Sedm miliónů Newyorčanů odkázaných na městskou hromadnou dopravu chodí pěšky, jezdí taxíkem, na kole, koloběžkách nebo kolečkových bruslích. Trpělivost došla starostovi New Yorku Michaelu Bloombergovi.

Starosta Bloomberg šel přes Brooklynský most do úřadu pěšky, aby prohlásil, že stávka dopraváků je nelegální a sobecká. Připomněl jim, že podle zákona nemají na stávku ani nárok. Slíbil, že udělá všechno, co bude v jeho silách, aby dostal stávkující řidiče zpět do práce.

Mezitím newyorský soud konstatoval, že odbory pracovníků veřejné dopravy skutečně porušují zákon a vyměřil za každý den stávky milionovou pokutu. Mnohatisícové srážky hrozí také každému, kdo se stávky účastní. Finanční ztráty New Yorku se odhadují na 500 miliónů dolarů denně.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme