Šťastný nešťastný Joe Berti: Přežil explozi v Bostonu, pak viděl výbuch ve Westu

Jak veliká je pravděpodobnost, že někdo zažije pumový útok, když si vyrazí zaběhnout maraton? Bez ohledu na snahy teroristů zatím nevelká. 43letý Joe Berti se připletl nejen ke krvavému útoku v cílové rovince v Bostonu, ale i k další mimořádné události, která se stala o tři tisíce kilometrů dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V cíli bostonského maratonu došlo ke dvěma explozím | Foto: Twitter, David L. Ryan

Příběh neuvěřitelné shody okolností, který přináší agentura AP, vystavila Texasana Bertiho během pár dnů hned dvěma explozím a nenechala mu přitom zkřivit ani vlas.

První šok zažil, když doběhl do cíle v Bostonu a nedaleko něj vybuchla teroristická nálož.

Byl hned za cílovou páskou, takže to bylo opravdu v bezprostřední blízkosti, výbuch cítil, viděl kouř, nic se mu ale nestalo.

Poté, co se ozvala druhá rána, by se prý Berti nejradši dal na útěk, jak to udělali všichni okolo, ale byl tak vyčerpaný, že mu na to nezbývaly síly.

Po maratonu do Texasu

Ve středu měl Texasan Berti pracovní schůzku v Dallasu. Už se vracel domů, když jeho autem otřásla tlaková vlna a on uviděl obrovskou ohnivou kouli.

Ještě si ji vyfotil, pak ale hleděl zmizet, protože mu na střechu auta začaly padat trosky.

Později se dozvěděl, že se připletl ke zkáze továrny na hnojiva a přilehlé části města West.

Američtí policisté zastřelili muže podezřelého z útoku v Bostonu. Druhý před nimi prchá

Číst článek

„Je to zázrak," řekl ve čtvrtek v rozhovoru pro agenturu Associated Press. „Lidé se mě pořád ptají: Necítíte se nešťastně? A já to mám přitom přesně obráceně. Říkám jim: Nejen že se necítím nešťastně, ale naopak to všechno vnímám jako Boží požehnání. Ačkoli byla moje žena deset metrů od výbuchu, nemá ani škrábanec."

Bombové útoky v Bostonu, které se udály v rozmezí asi deseti vteřin poblíž cílové pásky pondělního maratonu, usmrtily tři lidi a zanechaly přes 180 zraněných.

V texaském Westu, nedaleko města Waco, vybuchla továrna na hnojiva ve středu. Exploze usmrtila nejméně pět lidí a 160 dalších zranila. Se zemí srovnala domy, byty a školu.

Štěpán Macháček, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme