Statisíce Italů žádaly osvobození Giuliany Sgrenové

Za osvobození italské novinářky Giuliany Sgrenové z iráckého zajetí demonstrovaly v Římě statisíce lidí. Demonstrace byla reakcí na zveřejněný videozáznam, na němž reportérka naléhavě prosí o pomoc a žádá stažení italských vojáků z Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Římě

demonstrace v Římě | Zdroj: ČTK

Z celé Itálie se sjelo do Říma - podle organizátorů - na půl milionu lidí, aby demonstrovali za osvobození Giuliany Sgrenové a francouzské žurnalistky Florence Aubenasové. Byl to tichý průvod - v čele šli rodiče italské novinářky a její kolegové z deníku Manifesto, pro který Giuliana Sgrenová pracuje. V průvodu šli také představitelé všech sil levého středu včetně Romana Prodiho, připojili se katoličtí pacifisté, humanitární organizace i delegace pacifistů ze Spojených států a delegace novinářů z celého světa.

Vláda, která se demonstrace neúčastnila, oznámila, že pokračuje v úsilí o osvobození Sgrenové. Hluboké dojetí Italů nad případem unesené novinářky dokazoval potlesk, kterým lidé na chodnících zdravili čelo tichého průvodu.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme