Statistika z britských věznic: za rok se do cel dostane přes 200 kilogramů drog a 13 tisíc mobilů

Strážci v anglických a velšských věznicích loni našli přes 200 kilogramů drog a 13 tisíc mobilních telefonů. Vyplývá to ze statistik zveřejněných britskou vládou. Ta investovala v přepočtu téměř 60 milionů korun do opatření, která mají zakázané předměty odhalit.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heroin - drogy - drogy - injekční stříkačka | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), dkalo

Drogy pomohlo vypátrat na 300 speciálně vycvičených psů. Mobilní telefony pomáhají trestancům za mřížemi organizovat další zločiny.

Násilí, drogy i mobily. 'Výrazně roste' počet vězňů, kteří za mřížemi páchají trestnou činnost

Číst článek

Britský ministr odpovědný za věznice Sam Gyimah poděkoval svým podřízeným za práci, kterou dosud odvedli. Loňské statistiky prý ukazují odhodlání, že nebudou tolerovat zakázané chování. Uznal ale, že spousta práce je ještě čeká.

Podle deníku Telegraph je vysoké množství zakázaných věcí důsledkem propouštění zaměstnanců a přibývajících násilností ve věznicích. Gyimah proto chce najmout další strážce. Jen příští rok by jich mělo být o 2,5 tisíce víc.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme