Státní média v Jugoslávii se začínají vymykat režimu

Vlna protestů, která se dnes na výzvu opozice rozšířila v Srbsku, zasáhla řadu státních médií. Mnozí žurnalisté se v nich otevřeně staví proti státní moci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 60 žurnalistů státní tiskové agentury Tanjug dnes podle agentury Beta požadovalo od svého vedení \"objektivní\" informování veřejnosti o veškerém dění v zemi, včetně toho, jež je spojeno s opozicí. Žurnalisté Tanjugu vedení agentury v dopise upozorňují, že je nutno vzít v úvahu \"vůli vyjádřenou v posledních volbách a přiznat politickým silám, které získaly důvěru voličů, místo, které si zaslouží\".

Zaměstnanci Radia Novi Sad dnes zaslali vedení televizní stanice Novi Sad \"ultimátum\", aby okamžitě začala své diváky informovat \"objektivním a profesionálním způsobem\". Třicet zaměstnanců této rozhlasové stanice vyjádřilo solidaritu se skupinou žurnalistů z TV Novi Sad, kteří byli v neděli propuštěni, protože vytvořili stávkový výbor a vyzvali své kolegy, aby podpořili vítězství opozičního prezidentského kandidáta Vojislava Koštunici. V TV Novi Sad podle jednoho ze zaměstnanců, jenž si přál zůstat v anonymitě, prý nyní vládne \"strašlivá\" atmosféra, všechny počítače jsou zamčeny a používají se pouze informace z Tanjugu. Také v bělehradském státním televizním kanálu RTS se podle AFP začínají projevovat známky rozkladu: hudební redakce dnes vyzvala vedení, \"aby říkalo pravdu o volbách\". Ve městě Užice v jihozápadním Srbsku vyhlásila regionální redakce stávku na protest proti informační politice vedení RTS.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme