Státní zastupitelství v Mnichově obvinilo porodní asistentku z 9 pokusů o vraždu heparinem

Úřady v Mnichově obvinily 34letou porodní asistentku z pokusu o devítinásobnou vraždu. Žena údajně pacientkám před císařským řezem vpichovala heparin, tedy látku k ředění krve. Tím jim způsobila nebezpečné krvácení. Podle státního zastupitelství byla jejím motivem nespokojenost v práci. Žádná z matek nezemřela, v pořádku jsou i jejich děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekce (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka RGBStock

Zdravotnice údajně podala látku ženám čtyřikrát v Mnichově a pětkrát i v porodnici ve středoněmecké spolkové zemi Hesensko, kde pracovala v letech 2011 až 2012.

Porodní asistentka, která obvinění odmítá, je už přes rok ve vyšetřovací vazbě. Podle státního zastupitelství byla jejím motivem k pokusům o vraždy nespokojenost v pracovní oblasti a osud těhotných jí prý byl lhostejný.

Policie na severu Německa už několik let řeší podobný případ z nemocnice v Delmenhorstu, kde ošetřovatel zabil přinejmenším pět lidí podáním léků způsobujících vážné komplikace srdeční činnosti.

Soud ho za to letos poslal do vězení na doživotí. V polovině července se navíc objevilo podezření, že má na svědomí ještě nejméně deset dalších životů.

Stejným způsobem jako obviněná německá sestra ohrožoval životy pacientů i pracovník anesteziologicko-resuscitačního oddělení havlíčkobrodské nemocnice Petr Zelenka. Deseti lidem podal heparin v období od května do září 2006, sedm z nich následně vykrvácelo.

ČTK, Petra Novotná, Marie Horňáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme