Státníci budou o víkendu řešit otázky světové bezpečnosti

Přechod od vizí k činům aneb ,už žádné výmluvy'. Takové je motto tradiční bezpečnostní konference, kterou ode dneška hostí Mnichov. Světoví politici tam budou debatovat o bezpečnosti surovinových zdrojů, o Afghánistánu, ale taky o jaderném odzbrojování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mnichov

Mnichov | Foto: Jiří Hošek

"Myslím, že je skutečně načase, aby se nukleární mocnosti vážně pokusily o jaderné odzbrojování. Očekávání v téhle otázce po některých výrocích v loňském roce výrazně stoupla," podotýká ředitel prestižní mnichovské schůzky Wolfgang Ischinger.

Konference se letos nezúčastní tak zvučná jména, jako loni. Vůbec poprvé ale vysílá svého zástupce do bavorské metropole Čína.

Hlavní pozornost by se měla znovu soustředit na Afghánistán. V popředí zájmu bude i diskuse o začlenění Ruska do evropské bezpečnostní architektury.

Jiří Hošek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme