Státy jihovýchodní Asie chtějí bojovat proti terorismu

Představitelé zemí ASEAN chtějí společně bojovat proti terorismu. Státy jihovýchodní Asie se na tom dohodly na svém summitu v kambodžské metropoli Phnompenhu. Zmíněné země se také zaručily, že ochrání turisty před atentáty, jako byl nedávný na indonéském ostrově Bali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Nemůžeme dovolit, aby nad námi zvítězilo zlo terorismu," prohlásil kambodžský premiér na úvod oficiální části dvoudenního zasedání. Deset zemí ASEANu chce zbytku světa dokázat, že hrozbu teroristických útoků berou velmi vážně a že jsou schopni zajistit bezpečnost. Podle předsedy thajské vlády není vyloučena ani vojenská akce. Očekává se, že představitelé jednotlivých států budou v následujících hodinách činit velký nátlak na Indonésii, aby tamní vláda mnohem rázněji zasáhla proti muslimským radikálům.

Účastníci summitu také vyzývají západní země, aby nevarovaly své občany před cestou do jihovýchodní Asie kvůli hrozbám atentátů, pokud o tom neexistují žádné důkazy.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme