Stav postřelené pákistánské dívky Malály se během léčení v Británii rychle zlepšuje

Dobrou zprávu vyslali do světa britští lékaři, kteří v Birminghamu pečují o pákistánskou dívku Malálu. Ta se zotavuje ze střelného zranění hlavy, které jí způsobili nejspíš ozbrojenci Tálibánu. 14letá školačka se po celém světě stala symbolem odporu proti radikálnímu islámskému hnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na podporu pákistánské blogggerky Malalaj Júsuf-zaiové demonstrovaly v Karáčí desetitisíce lidí. | Zdroj: Reuters

„Malále se daří velmi dobře, dokonce ráno s pomocí poprvé vstala. Je schopná psát. Má tracheostomii, ale nemáme důvod se domnívat, že nebude mluvit, až trubičku vyndáme," uvedl lékař Dave Rosser, podle kterého ještě Malála není z nejhoršího venku.

Hlavním zdrojem znepokojení lékařů je drobná infekce, která zůstává v dráze střely. Doktor Rosser je ale optimistou, že by se dívka mohla ze střelného zranění hlavy plně zotavit. Po několika týdnech rehabilitace bude třeba provést rekonstrukci poškozené lebeční kosti i zasažené čelisti.

V birminghamské nemocnice Královny Alžběty nadále platí mimořádná bezpečnostní opatření. Tálibán totiž zopakoval, že Malála, která bojovala za právo dívek na vzdělání, zůstává jeho terčem.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme