Stav postřeleného kongresmana Scalise se zhoršil. Vrátil se na jednotku intenzivní péče

Americký kongresman Steve Scalise, který byl minulý měsíc postřelen během baseballového tréninku, se znovu vrátil na jednotku intenzivní péče. Důvodem je infekce a zhoršující se stav pacienta. Ve středu o tom informovala nemocnice MedStar Washington, kde je politik hospitalizován.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký kongresman Steve Scalise. Archivní foto. | Zdroj: Reuters

Scalisův stav se v posledních týdnech podle zpráv lékařů zlepšoval. Nyní ale nemocnice oznámila, že se jeho stav zhoršil a označila jej opět za vážný. Více informací mají lékaři veřejnosti poskytnout ve čtvrtek.

Jeho a tři další postřelil 66letý levicový aktivista James Hodgkinson na baseballovém hřišti. Republikánští poslanci tam v té době trénovali na charitativní zápas s demokraty. Kongresman utrpěl průstřel boku, měl polámané kosti, vnitřní zranění a ztratil hodně krve.

Útočník podle policie střílel pistolí a útočnou puškou, které držel legálně. Incident oživil otázky kolem zajištění bezpečnosti zákonodárců a obnovil debaty o držení zbraní.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme