Stavba Národního domu v New Yorku spěje do finále

Výstavba České národní budovy na newyorském Manhattanu se dostala do klíčové fáze. Její dokončení se ale předpokládá až v roce 2006. Tvrdí to představitelé českého ministerstva zahraničí, kteří přijeli na kontrolu této největší a nejkomplikovanější investice naší diplomacie v zahraničí. Dobrý dojem ale kazí špatně odvedená práce amerických dělníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jihu Manhattanu

Na jihu Manhattanu | Foto: Milan Kopp

Během několika měsíců má být hotova hrubá stavba a třetí nadzemní podlaží Národní budovy, na které už krajané netrpělivě čekají. Zbývá dokončit vnitřní práce ve všech ostatních patrech, instalace technologií a doladění interiérů. Rozpočet se vyšplhal na 450 milionů korun.

Stavbu zpomalilo objevení oleje v základech a odstraňování azbestu. To se podařilo vyřešit, nyní je největší problém s kvalitou provedených prací americké firmy, řekl Českému rozhlasu státní tajemník ministerstva zahraničí Vladimír Zavázal. Vysvětlil také, že Češi nemohou díky americkým zákonům poslat na stavbu Národní budovy vlastní dělníky.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme