Stávka části personálu Lufthansy má zatím nečekaně poklidný průběh

Stávku pozemního a kabinového personálu německé Lufthansy zatím cestující prakticky vůbec nepocítili. Do dnešního poledne nemusel letecký dopravce v souvislosti s protestem zrušit ani jeden z letů. Odboráři ze svazu Ver.di ale varují, že se rozsah stávky bude v příštích dnech stupňovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cestující na letišti ve Frankfurtu | Zdroj: ČTK

Několik málo zpožděných či zrušených letů, převážně z Frankfurtu, nesouviselo podle mluvčího Lufthansy s protestní akcí. Do ní se zatím zapojilo na 5000 zaměstnanců největšího německého vzdušného dopravce.

Svou práci přerušily stovky techniků, kteří mají na starosti pravidelnou kontrolu letového parku a distribuci náhradních dílů. Právě to by v příštích dnech mohlo situaci zdramatizovat, protože bez příslušné prověrky nesmějí stroje do vzduchu. U kabinového personálu je zatím účast na stávce prakticky nulová.

O vzruch se postaral generální tajemník liberálů Dirk Niebel, který vyzval k demisi šéfa svazu Ver.di Franka Bsirskeho. Niebel tvrdí, že odborový předák čelí střetu zájmů, protože coby člen dozorčí rady Lufthansy by se měl starat o blaho společnosti, a ne jí škodit.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme