Stávka chorvatských celníků skončila

Turisty směřující na Jadran ve čtvrtek čekaly několikahodinové fronty na hraničních přechodech v Chorvatsku. Důvodem byla stávka tamních celníků. Vláda ale přistoupila na požadavky odborové centrály, takže protesty už byly odvolány. Původně měly trvat do pátečního pozdního večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatsko | Foto: Aleš Stiburek

Jak ze Splitu uvádí zpravodaj Radiožurnálu František Lutonský, chorvatší celníci jsou nespokojení především s nízkými platy a zastaralou kolektivní smlouvou. Dnes proto na všech hraničních přechodech úmyslně zdržovali dopravu tím, že prováděli důsledné prohlídky všech aut. Původně měl jejich protest trvat až do pátečního večera. Odpoledne ale odboráři oznámili, že se s vládou dohodli a stávku ukončí úderem 19. hodiny.

Kvůli protestu celníků se dnes na hranicích tvořily až několikakilometrové kolony. Nejdéle řidiči čekali na největších přechodech se Slovinskem, a to místy až pět hodin. Ve frontách uvízlo podle informací našeho velvyslanectví i několik stovek českých turistů.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme